KAZ Courier

Porady

Z uwagi na fakt, że otrzymujemy od Was wiele telefonów dotyczących przesyłek do Polski oraz Anglii, postanowiliśmy stworzyć listę najczęściej zadawanych pytań.

P: Jak przebiega wysyłka?
O: Klient zgłasza chęć nadania paczki i ustala z nami dzień oraz godzinę jej odbioru. Jeden z naszych kurierów przyjeżdża we wskazanym terminie do nadawcy i zawozi pakunek do magazynu. W magazynie przesyłka ładowana jest na ciężarówkę. Później cała partia jedzie do magazynu głównego, wysyłki z Polski do magazynu w Anglii i analogicznie, paczki z Anglii do magazynu w Polsce. Później są rozdzielane i wysyłane do magazynów lokalnych. Następnie rozwożone są do adresatów.

P: Ile kosztuje wysyłka?
O: Ceny podane zostały w dziale „paczki”. Koszt nadania konkretnych artykułów znajdziecie również w stosownych działach. Prosimy pamiętać, że ceny uzależnione są także od miejscowości, z której przesyłka będzie nadana.

P: Co w przypadku, gdy nie jestem w stanie określić wagi przesyłki?
O: Każdy kurier posiada w samochodzie wagę, więc bez problemu zważy Wasze paczki i wpisze ich wagę do listu przewozowego.

P: Czy muszę opisywać paczki?
O: Kurier zawsze wypisuje list przewozowy, jednak czytelne zapisanie adresu bezpośrednio na kartonie, znacznie ułatwi nam pracę. Prosimy także o sprawdzenie, czy nasz pracownik poprawnie wypełnił list przewozowy.

P: Czy cena wysyłki uzależniona jest od ilości pakunków?
O: Nie. Cenę wyliczamy na podstawie wagi przesyłki stosując stawkę za kod pocztowy w Londynie (w przypadku wysyłki z Anglii) bądź też na podstawie składki obowiązującej dla wysyłek z Polski. Oczywiście zasada ta obowiązuje tylko wtedy, kiedy paczki wysyłane są pod ten sam adres. W przypadku paczek wysyłanych do różnych adresatów pobieramy opłatę za każdą z nich osobno.

P: Czy zajmują się Państwo pakowaniem?
O: Tak. Gdy nie macie odpowiedniego kartonu, prosimy o zapakowanie przedmiotów do reklamówki. Nasz kierowca przywiezie pudełko i za dodatkową opłatą zapakuje Wasz pakunek. Opłata wynosi £2,5 za sztukę.

P: Czy każdy przedmiot musi być zapakowany w karton?
O: Nie, nie wszystko musi być zapakowane w ten sposób. Torby, czy też walizki nadawane z Anglii mogą być przewożone bez dodatkowego opakowania. Sprawa wygląda inaczej, jeśli chcecie wysłać torbę, walizkę, czy też worek z Polski. W Polsce pobierana jest dodatkowa opłata - £3 – za przesyłki niesortowalne.

P: Czy mogę wysłać przedmiot o nietypowych wymiarach?
O: Transport przesyłek o niestandardowych rozmiarach omawiamy z klientami indywidualnie. W takich przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny (Tel. 07900907483).