KAZ Courier

Pakowanie

Często zdarza się, że klienci przekazują nam niewłaściwie zapakowane paczki. Odpowiednie opakowanie ma ogromne znaczenie, ponieważ zanim przesyłka dotrze do adresata, musi pokonać odległość dzielącą Polskę od Anglii, czyli około 1800km. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, postanowiliśmy stworzyć dział z poradami jak zapakować paczkę, aby bezpiecznie dotarła pod wskazany adres.

Wielu klientów nagminnie wysyła, zarówno do Anglii, jak i do Polski, bardzo dziwnie zapakowane przedmioty. Najodpowiedniejszy będzie jednak mocny i przede wszystkim sztywny karton dopasowany do rzeczy, którą chcemy wysłać. Należy pamiętać, że nie może być on ani za mały ani za duży. W obu przypadkach nawet najmocniejszy karton może ulec uszkodzeniu, tj. rozerwaniu lub wgnieceniu. Pamiętajmy więc o dopasowaniu wielkości kartonu do jego zawartości.

Jeśli opakowanie jest za duże, należy je naciąć na każdym z narożników, a potem odpowiednio zagiąć. W przypadku, gdy nie posiadamy odpowiednio dużego opakowania, możemy użyć dwóch lub większej ilości kartonów. Wielkość opakowania można wtedy praktycznie dowolnie formować. Wszelkie problemy z pakowaniem, bądź też brak odpowiedniego pudełka, prosimy zgłaszać przy składaniu zamówienia. Za dodatkową opłatą zapakujemy Waszą przesyłkę.

Pakowanie konkretnych przedmiotów

Szkło i inne delikatne przedmioty:

Zanim umieścicie szklany przedmiot w kartonie, należy go dokładnie zawinąć w dowolny materiał pakowy, może to być np. folia bąbelkowa. Poza tym na pudełku należy w kilku miejscach napisać „Fragile – Uwaga szkło”.

Elektronika:

W przypadku sprzętu RTV/AGD najlepiej wykorzystać jego oryginalne opakowanie. Jeśli jednak nie posiadacie oryginalnego pudełka należy bardzo dokładnie owinąć każdy element urządzenia folią bąbelkową lub innym materiałem pakowym. Następnie należy owinięty sprzęt umieścić w mocnym kartonie, a pozostałe, wolne miejsca wypełnić kulkami polistyrenowymi bądź tkaninami.

Rowery:

Przy pakowaniu roweru należy pamiętać, aby kierownica była ustawiona równolegle do ramy. Siodełko należy opuścić jak najniżej, a części ruchome, takie jak przerzutki, należy dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Jeśli tylko jest to możliwe, jednoślady należy wysyłać w oryginalnych opakowaniach.

Meble:

W przypadku mebli prosimy o kontakt z naszą firmą. Aby zapewnić Wam możliwie najbezpieczniejszy transport elementów umeblowania, osobiście zajmiemy się ich pakowaniem.

Obrazy i lustra:

Lustra bądź też obrazy należy kilkakrotnie, starannie owinąć folią bąbelkową, a także z obu stron obłożyć grubą tekturą. W razie problemów prosimy o kontakt. W kilku miejscach należy również umieścić napis „Fragile - Uwaga szklo”.

Cennik

Standardowe przesyłki:

Opłaty za pakowanie paczek, wysyłanych z Polski do Anglii lub odwrotnie, związane są bezpośrednio z ilością materiałów, a także czasu potrzebnego do ich odpowiedniego zapakowania.

Meble i sprzęt RTV/AGD:

Koszt pakowania rzeczy o dużych gabarytach podany jest w odpowiednich zakładkach. Koszt zapakowania rzeczy, które nie zostały przez nas uwzględnione, liczony jest wg wagi objętościowej. Wyjątek stanowią telewizory, laptopy oraz inne wartościowe przedmioty, których transport wiąże się ze zwiększonym ryzykiem.

Regulacje prawne

Prosimy ponadto pamiętać, że od 1. października 2007 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące transportu przesyłek kurierskich. Normy te obowiązują również w przypadku wysyłek na trasie Polska - Anglia.
Zgodnie z regulacjami maksymalna waga pakunku może wynosić 31,5kg, a jej długość nie może przekroczyć 175cm. Poza tym jej wymiary, po zsumowaniu długości, szerokości i wysokości, nie mogą być większe nić 250cm.
Ponadto „waga gabarytowa” paczki nie może przekraczać 35kg. Aby wyliczyć „wagę gabarytową” należy pomnożyć przez siebie długość, szerokość i wysokość (w cm) już zapakowanej rzeczy, a wynik mnożenia podzielić przez 6000.

W przypadku europalet należy pamiętać, że:

  1. maksymalna waga przesyłki wynosi 500kg,
  2. jej maksymalna wysokość to 180cm.

Towar nie może ponadto wystawać poza paletę.